Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Karaxhovski: Maqedonia është në kulmin e epidemisë, në opsion janë gjitha masat, përfshirë dhe mbylljen e tërësishme të shtetit

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zharko Karaxhovski në emisionin Triling në 24 Vesti tha se po mendojnë për të gjitha masat duke përfshirë edhe mbylljen e tërësishme të shtetit, transmeton Zhurnal.

“Së pari të shohim nëse masat e reja do të japin rezultate. Shumë lehtë është të propozojmë karantinë në të gjithë territorin”, thotë kryetari i Komisionit.

Ai për Triling zbulon se personat që më së shpeshti infektohen janë të moshës 20-40 vjet dhe se këto janë ata që e përhapin virusin.

“Maqedonia është në kulmin e epidemisë. Sistemi shëndetësorë maqedonas nuk është dimensionuar që të na përphapen më shumë epidemi në të njejtën kohë, as mundemi të përgjigjemi ndaj kësaj”, potencoi Karaxhovski.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...