Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Karaxhovski: Situata me koronavirusin është kritike, por nën kontroll

Shkup, 30 tetor – Kryetari i Komisionit për Mbrojtjen nga Sëmundjet Infektive, dr. Zharko Karaxhovski, vlerëson situatën me Covid-19 në vend si kritike, por nën kontroll.

Në paraqitjen e sotme në emisionin “360 gradë” në Alsat, Karaxhovski tha se përkundër rritjes së numrit të rasteve pozitive, kapacitetet shëndetësore janë nën kontroll.

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...