Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Karkaleca me ananas

Përbërësit për 2 persona:
• 250g ananas i freskët, i prerë në kubikë të vegjël • 10 karkaleca të freskët e të qëruar • vaj ulliri • fara susami • lëngu i një gjysme limoni • oriz i bardhë i zier, dhe në fund i përgatitur me kripë e vaj ulliri për ta shoqëruar

Përgatitja:

1.Në një tas marinojmë karkalecat me 1 lugë vaj ulliri dhe lëng limoni, për 10- 15 minuta. 2.Më pas i skuqim në tigan bashkë me 2-3 lugë nga lëngu i tyre i marinimit. Pasi të skuqen, i heqim, i spërkatim me pak kripë dhe i lëmë të gatuhen për 2-3 minuta duke i përzier vazhdimisht. Shtojmë tani karkalecat e skuqur, i spërkatim me fara susami dhe i shërbejmë menjëherë, së bashku me orizin e bardhë.

Postime të ngjashme

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

S.B.

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

S.B.

Trekëndësha të ëmbël

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...