Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Rummenigge: Haaland? Jo s’na duhet, e kemi lojtarin më të mirë në botë në pozicionin e tij

Karl-Heinz Rummenigge mohon që Bayern është interesuar të nënshkruajë sulmuesin e ri norvegjez, Erling Haaland, i cili luan për rivalët e Borussia Dortmund.“Nuk e di nga kanë ardhur këto thashetheme. Mund të them vetëm një gjë: Ne kemi lojtarin më të mirë në botë në pozicionin e tij. Robert Lewandowski ka një kontratë deri në vitin 2023”, theksoi presidenti ekzekutiv i Bayern për Bild.
Vlen të potencohet se dje në mediumet ndërkombëtare është shpërndarë lajmi se Haaland ka kërkuar që të largohet nga klubi i Dortmundit.
Për shërbimet e Haaland janë të interesuar, Manchester City dhe Real Madrid.

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...