Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami bashkëbisedim “online” me ambasadoren amerikane Byrnes

Zhurnal Ads

Shkup, 24 nentor – Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot ka zhvilluar një takim dhe bashkëbisedim online me ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, Kate Byrnes.

Ai ka njoftuar se sot, nëpërmjet platformës “online” ka bashkëbisedova me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shkëlqesinë e saj Kate Byrnes për aktualitetin politik në vend dhe kontributin e Lëvizjes BESA në procesin e aderimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.

“Jemi të përkushtuar të japim kontributin tonë maksimal si pjesë e pushtetit ekzekutiv dhe shumicës parlamentare në legjislaturën dhe reformat e nevojshme. Shpresojmë që në dhjetor të tejkalohen pengesat me Republikën e Bullgarisë dhe të nisim procesin e hapjes së kapitujve si parakusht për anëtarësimin në BE. Komunikimi me përfaqësinë diplomatike të partnerëve tonë strategjik SHBA-ve do të vazhdojë edhe në të ardhmen.”, ka theksuar Kasami.

Zhurnal Ads

Sot, nëpërmjet platformës "Webex" bashkëbisedova me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shkëlqesinë e saj…

Posted by Bilall Kasami on Tuesday, November 24, 2020
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shahpaska: Presim mbështetje për shpalljen e ditës së diel ditë jo pune

E.E.

Bullgaria nuk ngutet, derisa Maqedonia nuk negocion për identitetin dhe gjuhën

Z H

CIVILi e dënon gjuhën e urrejtjes dhe dhunën: Qëndrimet mbrohen me fakte, jo me dhunë!

T E

Më 13 dhjetor zgjedhje të parakohshme lokale në Shtip dhe Pllasnicë

Z H

S’ka terminë të lirë për testet PCR, pacientët shërohen duke pritur testimin

T E

Pse heshtë Fatmir Besimi ndaj apelit të Zhurnal-it?

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...