Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

Shkup, 4 mars, Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emision “Rruga Drejt” u shpreh i bindur se 2 deputet të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës.

Ndonëse nuk ndan hollësi, Kasami thotë se kjo do të ndodhë së shpejti dhe në mënyrë publike. Lidhur me grafën etnike në letërnjoftime, kreu i Besës thotë se ky mekanizëm parandalon keqpërdorimin dhe manipulimet në administratën shtetërore. Në “Rruga Drejt” përveç shumicës parlamentare u debatua edhe për projektet diskriminuese të Ministrisë së Kulturës ndaj shqiptarëve dhe përgjegjësinë e zëvendësministrit të Kulturës.

Postime të ngjashme

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

Qeveria do ta mbajë seancën e 65-të

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...