Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami: Ministritë me të cilat do udhëheqë Lëvizja Besa do jenë në shërbim të qytetarëve

Shkup, 21 shtator – I ftuar në emisionin ‘Click plus’, kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka folur mbi atë se si do të qeverisin kuadrot e partisë së tij.

”Dikasteret që do të udhëheq Lëvizja Besa do të jenë dikastere në shërbim të qytetarëve. Nuk besoj që është ndonjë prestigj ashtu siç dikush e vlerëson të udhëheqësh me Ministrinë e Bujqësisë, ku në bazë ditore duhet të zgjidhish problemet e përditshme të qytetarëve”, kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Besa në lidhje me përgjegjësitë që i ka marrë partia e tij.

Sipas Kasamit, Ministria e Bujqësisë me të cilën udhëheq Lëvizja Besa është dikasteri që mbulon hallet që përballen qytetarët çdo ditë. Ai shtoi se pozicionet udhëheqëse që i janë caktuar Lëvizjes Besa nuk janë prestigj, por obligim moral dhe përgjegjësi që e kanë marrë ato.

https://www.facebook.com/watch/?v=893246777872733&t=0

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...