Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami në Ankara takon nënkryetarin e AKP, Kurtulmuš

Ankara, 21 janar – Sot së bashku me deputetin dhe nënkryetarin e kuvendit të Maqedonisë së Veriut Fadil Zendeli, si dhe zv.ministrin e Kulturës z. Sedat Sulejmani qëndruam për vizitë zyrtare në Ankara të Turqisë.

 Ku u mirëpritëm nga z. Numan Kurtulmush, nënkryetar i partisë më të madhe të Turqisë AKP kështu ka deklaruar lideri i Lëvizjes Besa Bilall Kasami i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Republikën e Turqisë informon Tetovasot .

Sipas Liderit Kasami me z. Kurtulmush u bisedua roli i Turqisë në Ballkanin perëndimor si aleat i joni dhe njëkohësisht si dy anëtarë të përbashkët të NATO-s, bashkëpunimet ndërshtetërore, si dhe forcimi i rrugës së përbashkët drejt Bashkimit Europian.

Me z. Numan Kurtulmush u dakorduam që shumë shpejtë Lëvizja BESA dhe AKP të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi dhe miqësie të përhershme është shprehur kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...