Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami takon artistin Çun Lajçi: Veprat e tij frymëzim për ne

Tetovë, 29 shtator – Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami i shoqëruar edhe nga zyrtarë tjerë të Lëvizjes Besa ka takuar sot në Tetovë artisin e madh shqiptar Çun Lajçi.

“Shume artistë të mëdhenj artin e manifestojnë në rrugë, mbase aty kaliten dhe e gjejnë frymëzimin. Kënaqësi sot të takoja artistin Çun Lajçi në qytetin e Tetovës. Poezitë dhe veprat artistike të tij janë frymëzim për të gjithë ne”, shkruan Kasami.

Kasami më tej shton se Lajçi i ka dhënë shumë artit, dhe është busullë orientimi për gjeneratat e reja. Kujtojmë një ditë më parë Lajçin në takim e priti zv ministri i Kulturës, Sedat Sulejmani.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...