Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kasami uron ditën e pavarësisë: Respektimi i realitetit shoqëror ndërton të ardhmen evropiane

Shkup, 8 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Kasami ka potencuar se kjo është hera e parë që dita e pavarësisë shënohet si shtet anëtar i NATO-s, dhe në prag të fillimit të negociatave me BE-në.

Sipas Kasamit, respektimi i ndërsjellë dhe angazhimi në respektimin e realitetit shoqëror të shtetit, e mundëson ndërtimin e një të ardhme evropiane.

“Për hërë të parë shënimi i ditës të pavarsisë së Republikës na gjen si vend anëtar i NATO-s dhe në prag të nisjes të negociatave për anëtarsim në BE. Shembulli i respektimit të ndërsjelltë dhe angazhimi në respektimin e realitetit shoqëror të shtetit na mundëson ndërtimin e një ardhmërie evropiane. Gëzuar 8 Shtatorin, ditën e pavarsisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Kasami.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...