Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 16 maj , zhurnal.mk – Shkëndija e Tetovës mori zyrtarisht kupën e kampionit të Maqedonisë së Veriut, trofe të cilin e fiton për herë të katërt në histori.

Pas kësaj fitore, vjen urimi i Liderit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami për ekipin e Shkëndijës pasi siguroi vendin e parë.

“Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, ditë e madhe për Tetovën, Shkupin dhe Strugën. Shkëndija, Shkupi dhe Struga Trim Lum na bëjnë krenar. Ligat e futbollit evropian sivjet do të jenë më të bukura!”, shkroi Kasami në “Facebook”.

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...