Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kasami uron Vjosa Osmanin / Ky mandat të shënoj arritjet më të mëdha, NATO dhe BE, Urime!

Shkup, 4 prill, Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami uron Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si presidente e Kosovës.

“Institucionet funksionale dhe legjitime janë parakusht i zhvillimit të një shteti bashkëkohor. Sot Parlamenti i Republikës së Kosovës me zgjedhjen e Presidentes Vjosa Osmani përforcoi bindjen e mëhershme për avancimin e institucionalizimit dhe kulturës demokratike.

Në emrin tim dhe të Lëvizjes BESA uroj Presidenten Vjosa Osmani dhe qytetarët e Republikës së Kosovës, me dëshirën që ky mandat të shënoj arritjet më të mëdha të shtetit në drejtim të anëtarësimit në NATO dhe BE, si dhe zhvillimit të brendshëm!”, thuhet në urimin e Kasamit, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...