Kronika Shqipëri

Kashar/ Zjarri i doli jashtë kontrollit, arrestohet 59-vjeçari

Zhurnal Ads

Tiranë –  Një 59- vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për zjarrvënien në fshatin Kashar nr. 2.

Ditën e djeshme, pas marrjes së njoftimit se në fshatin Kashar nr. 2, në vendin e quajtur “Pompat e ujit”, kishte rënë zjarr dhe për pasojë zjarri kishte dalë jashtë kontrollit duke përfshirë sipërfaqe më të madhe, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta kanë identifikuar dhe vënë në pranga autorin e zjarrvënies,  K. Xh., 59 vjeç.

Si pasojë e përhapjes së zjarrit janë djegur dhjetëra rrënjë ullinj dhe pemë frutore, në pronësi të shtetasve D. Xh., Sh. K. dhe R. K.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për  veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Policia e Tiranës apelon për të gjithë banorët e qarkut Tiranë, që në asnjë rast të mos kryejnë pastrime me anë të djegies apo të ndezin zjarr dhe fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital, çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm.

Postime të ngjashme

Arrestohen katër persona në Shkup dhe një në Tetovë, posedonin drogë dhe armë

S.B.

“Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë”/ Basha: Së bashku do ta mundim këtë të keqe

S.B.

Shembja e teatrit, Meta me gjuhë ‘kërcënuese’: Gjithçka është mbajtur shënim…askush nuk ka për t’i shpëtuar Drejtësisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...