Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar ‘Shkupit Dardan’

Me 12 Gusht mbushen plot 109 vite nga çlirimi i kryeqyetit të Vilajetit të dikurshëm të Kosovës, Shkupit tonë. 

 

Në kujtim të emrave të shquar si Hasan Prishtina, Bajram Curri,Bajram Daklani, Nënë Tereza e shumë të tjerë por dhe si amanet për ruajtjen e traditës ndër brezat e rinjë vjen projekti i ri “Shkupi Dardan”.

Teksti dhe muzika mbajnë autorësi të Avni Qahilit kurse për ta interpetuar janë bërë bashkë Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi, Miranda Hashani e Visar Rexhepi, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Kjo këngë ka tekst me mesazh të fuqishëm kurse muzikë e orkestracion të kohës dhe vjen me një videoproduksion mjaft të veçantë në koncept dhe unitet.

Related posts

Adrola Dushi paraqitet sensuale me dekoltenë e hapur

D V

Lansohet “Dilëm jasht”, projekti i ri muzikor nga Lyrical Son dhe MC Kresha

D V

Fifi shfaqet pranë familjes në ditën e Kurban Bajramit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com