Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 21 pacientë me COVID-19.

Nga kjo shifër, 17 pacientë janë me oksigjenoterapi, ndërsa 4 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Ndërsa, nga koronavirusi janë shëruar tre pacientë.

Tutje, spitali njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 18 operacione.

Numri i lindjeve gjatë 24 orëve të fundit ka qenë 6, dhe kanë lindur 1 foshnje e gjinisë mashkullore dhe 5 të gjinisë femërore.

“Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 247 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta19 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. 244 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,461 analiza.142 shërbime Radiologjike janë kryer gjatë ditës së djeshme dhe atë: 100 Rëntgen, 28 EHO dhe 14 CT-ja”, thuhet tutje në njoftimin e spitalit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Tahiri: Deklaratat e Vuçiqit, vazhdimësi e provokimeve të tij

S.B.

Avokatët apel për Policinë: Silluni sipas ligjeve në fuqi, përdorimi i forcës i panevojshëm

admin

Fillon testimi për koronavirus i mësimdhënësve në Kosovë

admin

Kuvendi i Kosovës voton, Naim Qelaj Avokat i ri i Popullit

admin

Osmani propozon amendamentimin e Projektligjit për Rimëkëmbje, kërkon që t’i jepet përparësi kompanive prodhuese gjatë blerjeve publike

admin

Gjenerallejtnant Kadri Kastrati rezulton pozitiv me COVID-19

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...