Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Katër personalitete të mëdha të artit që i humbëm gjatë 2020

Viti pandemik 2020 ka qenë një vit shumë i vështirë për të gjithë, edhe në Kosovë, kanë humur jetën disa nga emrat më të njohur të fushave të ndryshme, veçmas ata të artit.

Postime të ngjashme

“Ariu i Artë” për filmin e pazakontë rumun

S.B.

Në Louvre kthehet parzmorja që ishte vjedhur gati 40 vjet më parë

S.B.

Shkodran Tolaj sjell projektin premierë “Nga Shkupi në Prekaz” për Epopenë e Adem Jasharit në 23 vjetorin e lavdishëm

S.B.

Holandë/ Mbrëmja poetike mbledh poetë shqiptarë dhe holandezë për 7-8 mars

S.B.

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur Agim Krajka

S.B.

“Berlinale 2021” në modusin e pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...