Katër rrëzime dhe një nokaut, momentet më të mira të super përballjes mes Furyt dhe Wilderit

Tyson Fury dhe Doentay Wilder kanë dhuruar spektakël në trilogjinë mes tyre, meç që po cilësohet si më i miri i të gjitha kohërave.

 

Boksieri britanik ka arritur të triumfojë ndaj amerikanit në përballjen e zhvilluar mëngjesin e së dielës në T-Mobile Arena të Las Vegasit duke mbrojtur titullin kampion bote në kategorinë WBC.

Fury ishte më i mirë në këtë meç duke triumfuar në fund falë një nokauti në raundin e 11-të, nokaut i cili ishte i papërballueshëm për Wilderin.

Megjithatë, deri tek raundi i 11-të meçi ishte shumë i barabartë dhe të dy boksierët dhuruan spektakël me goditje të forta.

Sikurse Fury, ashtu edhe Wilder e panë veten nga dy herë në tokë shkaku i ‘knock-down’ apo rrëzimeve që ndodhen gjatë raundeve tre dhe katër.

Këto rrëzime, nokautin dhe momentet më të mira të përballjes mund t’i ndiqni në linkun e më poshtëm.

Related posts

Lewandowski: Nuk kam pse të provoj veten në një ligë tjetër

D V

Rice i gatshëm të vazhdoj kontratën me West Hamin, por dëshiron klauzolë largimi

D V

Napoli fiton me përmbysje ndaj Juventusit, start i tmerrshëm i “Zonjës së Vjetër”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More