Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Katër sulme ndaj të pastrehëve në metro, dy të vrarë në New York

Policia e njujorkeze po kërkon sulmuesin ndaj të pastrehëve në metro, i cili qëlloi katër persona brenda vetëm disa orësh, ku dy mbetn t vrarë.

Policia beson se personi i njëjtë sulmoi katër njerëz të pastrehë nga e premtja në mëngjes deri në orët e para të së shtunës, raporton e përditshmja londineze theguardian.

Të gjitha sulmet ndodhën në vijën A të metrosë së New Yorkut gjersa policia po shqyrton pamjet nga kamerat e sigurisë, duke u përpjekur të identifikojë sulmuesin.

Një viktimë u zbulua rreth mesnatës së së premtes pa shenja jete me plagë të shumta në qafë dhe gjoks, dhe vetëm disa orë më vonë, një grua 44-vjeçare, e cila ishte therur për vdekje, u gjet në Manhattan.

Dy sulme të tjera ndaj dy burrave u konfirmuan gjithashtu në Manhattan, kështu që policia vendosi 500 oficerë të tjerë policie në metronë njujorkeze. 

Postime të ngjashme

Nagavci ka një kërkesë për mësimdhënësit: Shtatori duhet të na gjejë me punëtorë arsimorë të vaksinuar

D V

Kurti: Jemi të përkushtuar për mbrojtjen dhe përparimin e të drejtave të njeriut

D V

Gërvalla në Slloveni: BE-ja duhet ta ndalë ‘Mini-Shengenin’, i rrezikshëm për paqen në Ballkan

D V

Mungon një i akuzuar, dështon gjykimi ndaj Milaim Zekës dhe të tjerëve

D V

Gjykata Speciale ia ka vazhduar paraburgimin Salih Mustafës

N E

Komunat më transparente sipas KDI-së

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...