Agjencia Zhurnal.mk

Kawhi Leonard me pikë vendimtare, Toronto në finalen e Konferencës së Lindjes

Toronto Raptors është finalisti i dytë në Konferencën e Lindjes.

Pas shtatë ndeshjeve spektakolare, Raptors e kanë eliminuar Philadelphia 76ers me rezultat të përgjithshëm 4-3.

Raptors ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, por fitorja u sigurua falë dy pikëve vendimtare nga Kawhi Leonard në sekondën e fundit.

Kawhi Leonard ishte i jashtëzakonshëm në këtë takim duke e mbyllur atë me 41 pikë, tetë kërcime, tri asistime e tre topa të vjedhur.

Me paraqitje të mirë u dallua edhe Serge Ibaka që shtoi 17 pikë e tetë kërcime, ndërsa Pascal Siakam e mbylli takimin me ‘Double Double’ prej 11 pikëve e 11 kërcimeve.

Joel Embiid me 21 pikë e 11 kërcime ishte më efikasi tek mysafirët, por që nuk mjaftuan për fitorw.

Kësisoj Toronto siguron finalen e Konferencës së Lindjes ku do të përballet me Milwaukee Bucks.

Skuadra kanadeze synon të fitojë fillimisht finalen e Konferencës dhe nëse e arrin një gjë të tillë do të ishte triumfi i tyre i parë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...