Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Kemi dërguar mostra në Berlin, Manastirliu: Dyshime për qarkullim të mutacionit të covid, raste riinfektimesh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një konferencë për shtyp ditën e sotme me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Ajo tha se ka dyshime se në vendin tonë po qarkullon mutacioni i covid, pasi ka rritje të rasteve të ditëve të fundit dhe raste riinfektimesh. Sipas saj pritet rezultati pasi mostrat janë dërguar në Berlin për verifikim.

“Kemi dyshime që po qarkullon lloji i ri i virusit. Kemi raste të riinfektimeve, një tjetër arsye që i çon ekspertët në dyshime të rasteve të reja. Jemi në pritje , kemi çuar mostrat në Berilin nëse këto dyshime rezultojnë të vërteta”, tha Manastirliu.

Kujtojmë se në ditët e fundit ka pasur rekorde rastesh të reja dhe vdekjesh nga Covid-19.

Postime të ngjashme

Situata me zjarret në Shqipëri

D V

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...