Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Kentina Shehaj & Luciana Gavoçi risjellin “Silent Night”

Me pjesemarrjen e saj te pare ne Top Fest 12,Kentina Shehaj fitoi zemrat e publikut me kengen «Te perket».  Pavarsisht kufizimeve ne tregun muzikor shqiptar, ajo vazhdon te mbetet nje luftetare e admirueshme dhe e suksesshme ne syte e publikut.

Ka qene e gjithperfshire ne kete art qe e vogel, ndersa sot po spikat me zerin dhe talentin e pazbuluar vite me pare. Edhe pse Kentina identifikohet me shume ne muziken «Pop», kjo pjese nuk e ka kufizuar  te provoj edhe zhanre te tjera muzikore. Ne projektin e saj te fundit me kengen «Te dua», Kentina ka ardhur me disa note ndryshe, ku cdo njeri mund ta gjej disi veten, apo te dashuroje ne baze te notave. Edhe pse projektet jane te shumta, ajo qe na ka ber te kthejme koken te gjithe  kete fundvit eshte Coveri “Silent Night” i sjell ne bashkepunim me Luciana Gavoçi. Kenga eshte kenduar edhe nga shume artiste te tjere boterore secili ne menyren e tij duke lene shenje ne muzike.  Ishte e domosdoshme qe kjo kenge kaq e forte si ne nota, por edhe ne brendesine e saj te vinte kaq bukur e realizuar nga kengetarja bukuroshe, Kentina. Perpos gjithe ketij suksesi, ajo vazhdon te triumfoje ne cdo projekt te saj. Per te shijuar coverin “Silent Night” klikoni mbi video

Postime të ngjashme

Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

T E

Ditë zie për Flori Mumajesin, humb njeriun e afërt

S.B.

Anxhela Peristeri dhe Edona Llalloshi bëjnë ‘’xing’’ me veshjen e njëjtë

S.B.

Ardit Gjebrea fiton “betejën” me Covid-19, ja gjendja e tij shëndetësore

S.B.

Aktori i njohur francez, Depardieu po përballet me akuza për përdhunim

S.B.

Travis Scott: Vajza është frymëzimi më i madh në jetën time

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...