Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kërkohej nga policia gjermane, trafikanti i drogës arrestohet në Tetovë

Tetovë, 6 mars – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e rajonit të Tetovës në bashkëpunim me Interpolin e Gjermanisë kanë arrestuar 30-vjeçarin K.I., i cili kërkohej me fletarrestim ndërkombëtarë për trafikim të sasisë së madhe të kokainës dhe marijuhanës në territorin e Gjermanisë.

MPB njofton se për veprën një fjalë, Kodi Penal i Gjermanisë parasheh dënim maksimal prej 15 viteve burg, ndërsa personi sipas procedurës ligjore, do të ekstradohet në Gjermani.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

Vrasje në tentativë në Pejë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...