Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar

Kërkohet dorëheqja e Grubit: Prishja e sistemit është për shkak të politikanëve të papërgjegjshëm

Shkup, 7 janar, Zhurnal.mk – Prishja e sistemit të drejtësisë e mundëson edhe papërgjegjshmërinë e politikanëve. Artan Grubi duhet të jap dorëheqje, kështu shkruan në profilin e saj në Facebook, profesoresha Mirjana Najcevska, informon Zhurnal.mk.

Ajo në vazhdim të postimit të saj shkruan:

Qytetarët përgjigjen për shkelje, politikanët bartin përgjegjësi politike varësisht nga funksioni të cilin e kanë dhe e ushtrojnë. Sa më i lartë funksioni, aq më e lartë përgjegjësia. Artan Grubi duhet të jap dorëheqje. Në fakt, Kartagjena duhet të prishet.

Postime të ngjashme

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

Studim: Ligjet përgjithësisht të mira dhe të harmonizuara me BE-në, mungon zbatimi i duhur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...