Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kërkohet rritje masive e lokacioneve të mbushësve së veturave

Përhapja e pikave të mbushjes së veturave ka rënë shumë duke mos i plotësuar të gjitha kërkesat e përdoruesve. Siç bëhet e ditur, në rast se nuk përshpejtohet procesi i shtimit të mbushësve, dhjetëra qytete të vogla dhe zona rurale do mbesin pa to.

Siç thuhet në një njoftim, deri në vitin 2030 nevojiten 400.000 mbushës në tërë botën, ndërsa aktualisht janë vetëm 35.000, shkruan BBC.

Analistët e teknologjisë së veturave kanë deklaruar se qeveria duhet të lëshojë kontrata për firmat private që të instalojnë stacione të mbushjes ku janë të pakta.

Postime të ngjashme

Studimi: Veturat elektrike janë shumë më miqësore me mjedisin sesa motorët me djegie

D V

Ford Mustang E-Mach në Librin e Rekordeve Guinness

D V

Ford tërhoqi 775 mijë vetura për shkak të një problemi në timon

D V

Dorëzohet kopja e fundit e Bugatti Divos – çmimi kap shifrat e pesë milionë eurove

D V

Volkswagen Atlas Cross Sport GT me mbi 300 kuaj/fuqi

D V

Çmimet e gomave po rriten, ato së shpejti mund të jenë shumë më të shtrenjta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...