Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Këshilli i ambasadorëve i ndanë diplomë ambasadorit francez, Kristian Timonier

Shkup, 6 tetor – Zhurnal.mk – Kryetari i Këshillit të ambasadorëve Ljupço Arsovski, nënkryetarët Muhamed Halili dhe anëtari i bordit eksekutiv Tihomir Ilievski, sot e vizituan ambasadorin e Republikës së Francës, Kristian Timonier i cili po e përfundon misionin diplomatik në vendin tonë, informon Zhurnal.

Në një bisedë miqësore ata e kanë theksuar aktivitetin frytdhënës të ambasadorit francez i cili si diplomat profesionist me një edukim të jashtëzakonshëm dhe njohje të thellë të historisë të Maqedonisë, kulturës dhe literaturës, i zgjeroi dhe përforcooi marrdhëniet dhe bashkëpunimin mes dy vendeve mike. Në takim u fol në veçanti për eurointegrimet si dhe për bashkëpunimin ballkanik.

“Në shënimin e përfundimit të misionit të ekselencës së tij, gjetëm mundësinë t’i ndajmë diplomë për merita, të cilën e ndanë bordi eksekutiv të Këshillit të ambasadorëve veçanërisht edhe për pjesmarjen e tij aktive dhe bashkëpunim në Këshill”, theksojnë nga Këshilli i ambasadorëve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...