Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Këshilli i Prokurorëve Publik sot do të zgjedhë zv.kryetarin e ri

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Këshilli i Prokurorëve Publik sot në seancë pritet të sjellin vendim për përzgjedhjen e zv.kryetarit të ri, informon Zhurnal.

Në rend dite në seancë të Këshillit, janë edhe disa pika tjera, mes të cilave dhe pika për sjellje të vendimit për shpalljen e konkursit për zgjedhje të Prokurorëve publik në Prokurorinë e Lartë Publike Shkup.

Njëherit, në javët e ardhshme, Këshilli duhet të sjellë vendim për përzgjedhjen e pesë prokurorëve të rinjë të cilët do të jenë pjesë e Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

Hristijan Mickoski pajtohet që rruga jonë e vetme është Bashkimi Evropian

R Zh

“Rusia e interesuar për të penguar perspektiven evropiane të Maqedonisë së Veriut”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...