Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Këshilli për reforma duhet të konfirmojë metodologjinë për spastrim të gjyqësorit

Shkup, 28 dhjetor – Zhurnal.mk – Këshilli për reforma në gjyqësi sot duhet të konfirmojë metodologjinë për spastrim në gjyqësi, informon Zhurnal.

Këshilli gjyqësor dhe Këshilli i Prokurorëve Publik së bashku me ministrinë e drejtësisë së fundmi kanë punuar në përgatitjen e metodologjisë sipas së cilës vitin e ardhshëm do të pastrojë gjyqësinë dhe Prokurorinë. Qëllimi i procesit, siç sqarojnë nga Qeveria, është gjithë ata gjykatës dhe prokurorë, të cilët kanë vepruar në mënyrë joligjore,kanë bërë shkelje në procedura, qëllimisht kanë shtyrë apo në mënyrë jo profesionale kanë vepruar që të filtrojnë sistemin gjyqësor. Fokus të veçantë do të kenë gjykatësit dhe prokurorët të cilët kanë punuar në raste të korrupsionit të lartë dhe krimit të organizuar.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...