Shqipëri

Këshilli Politik mblidhet nesër në 12:00

Zhurnal Ads

Këshilli Politik do të mblidhet nesër në orën 12:00. Takimi që ishte parashikuar në orën 10:00, do të shtyhet me dy orë pasi opozita jashtëparlamentare kërkoi shtyrjen e saj.

“Ne mbledhjen e fundit te Keshillit politik nuk pati asnje dakordesi per te zhvilluar mbledhje diten e premte. Ju gjithashtu refuzuat kerkesen tone per mbledhje te Keshillit Politik diten e merkure. Kjo logjike e funksionimit te njeanshem eshte krejt e kundert me menyren e ndertimit dhe funksionimit te Keshillit Politik, ku qofte ditet e mbledhjeve ashtu edhe rendi i dites jane dakordesuar konsensualisht me pare.

Megjithate duke e konsideruar kete si nje veprim te gabuar tuajin por qe nuk do perseritet më, konfirmojme pjesmarrjen tone dhe propozojme qe mbledhja te zhvillohet ne oren 12.00”, thuhet në deklaratën e opozitës.

Postime të ngjashme

Lefter Maliqi: Kurimi i COVID në shtëpi mbi 1 mln lekë, qeverisja e Ramziut vrastare

S.B.

Nga Këshilltari për Çështjet e Sigurisë Kombëtare te Drejtori i Kabinetit, emërime të reja në Presidencë

S.B.

Komiteti i Ekspertëve: Ndalohet lëvizja 22:00 me 6:00 në të gjithë vendin nga e mërkura

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...