Kosovë

Këshilltari i Hotit: Nuk ka normalizim të raporteve Kosovë – Serbi pa njohje reciproke

Zhurnal Ads

Këshilltari për media i kryeministrit Avdullah Hoti, Xhavit Beqiri, ka thënë se nuk do të ketë normalizim mes Kosovës dhe Serbisë pa njohje reciproke.

Përmes një shkrimi në “Facebook”, Beqiri ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve mund të ndodhë vetëm pas njohjes reciproke.

“Nuk ka normalizim të marrëdhënieve midis Republikës së Kosovës dhe të Serbisë pa njohje reciproke. Pikë!”, ka shkruar Beqiri, transmeton “Zeri.info”.

Kujtojmë se mediat serbe kanë raportuar të mërkurën se Serbia ka kushtëzuar dialogun në Bruksel me bisedimet për Asociacionin e Komunave Serbe, për çka edhe është vënë në pikëpyetje takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë.

Postime të ngjashme

Hoti: Nëse nuk dakordohemi për presidentin, atëherë shkojmë në zgjedhje

D XH

Djali që e ka babain të zhdukur gjatë luftës: Kur më thërret një numër i panjohur në telefon, zemra më lëvizë

D XH

Gjatë 24 orëve të fundit/ 8 të vdekur dhe 767 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...