Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Këshilltari i Hotit propozon për kreytar të LDK-së deputetin e partisë

Shpëtim Hajdaraj, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, që është e ka propozuar për kryetar të partisë njërin nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, transmeton Insajderi.

Hajdaraj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se deputeti Faton Bislimi ka potencial të madh, e madje thotë se ai duhet të jetë një nga kandidatët për kryetar të LDK-së.

“Qe ku e kemi një potencial të madh ,dhe që do duhej të jetë njëri nga kandidatët për kryetar të LDK-së. Për ngritjen e NIVELIT ( të mendimit e veprimit politik) brenda LDK-së , personalisht jam shumë dashamirës që të ndodhë”, ka shkruar Hajdaraj.

“Pastaj ,fitofshin idetë ma të mira të prezentuara nga kandidatët/et ,brenda një gare fer e demokratike”, është shprehur tutje ai.

Postime të ngjashme

Edhe Lirije Kajtazi akuzon për manipulim votash

T E

Haxhiu zbulon se kur do të votohet qeveria Kurti 2

T E

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...