Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kështu do të dukej një Fiat 126 modern, si një makinë elektrike

Studioja ndërkombëtare e dizajnit MA-DE ringjalli modelin klasik Fiat 126 dhe i dha shpirt “elektrik” të ri.

Është një koncept plotësisht elektrik i quajtur Fiat 126 Vision, dhe ky riinterpretim ka ruajtur formën e pagabueshme të makinës origjinale e kombinuar me linja të lëmuara, transmeton Telegrafi.

Kjo ishte një makinë e vogël e qytetit e destinuar për katër pasagjerë, u prezantua për herë të parë në vitin 1972 në Torino, dhe u prodhua deri në vitin 2000 dhe 4,683,655 njësi dolën nga linja e prodhimit.

Prodhimi u zhvillua në Cassino dhe Termina Imerese në Itali, Tychy në Poloni, Steyr në Austri dhe në Kragujevac në ish-Jugosllavi.

Projektuesi mbajti konturet dhe elementet stilistike që e dallonin këtë makinë nga tjerat, si çatia e dallueshme dhe dritat e pasme.

Postime të ngjashme

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

S.B.

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...