Kështu duken “varrezat” e veturave të shkatërruara nga vërshimet e fundit në Kinë

Në këtë video, do të shihni qindra vetura të shkatërruara nga përmbytjet në Kinë.

Ajo që do të shihni janë automjete të parkuara në Zhengzhou, kryeqyteti i provincës kineze të Henan.

Rajoni u godit nga përmbytjet e mëdha të shkaktuara nga shirat rekord që morën jetën e më shumë se 51 njerëzve, ndërsa gati 400,000 njerëz u evakuuan nga shtëpitë e tyre.

Rrugët kryesore janë kthyer në lumenj, dhe ja si dukej një parking me vetura plotësisht të zhytura. 

Related posts

Panair tregëtar i shërbimeve per te shfaqur paisjet e teknologjise se larte.

Z H

Lukashenko urdhëron mbylljen e kufirit Bjellorusi-Ukrainë

D V

Arrestohet personi që morri peng stafin e një pompe të benzinës në Bristol

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More