Kështu duket “Lancia 037 e re”

Disa muaj pas njoftimit, makina ekskluzive u pa në një turne evropian.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Kimera EVO37 që u prezantua si pasardhëse e Lancia 037 në fund të majit.

Dhe makina është parë në St. Moritz ku mbërriti si pjesë e turneut të tij evropian.

Legjenda e FIA Group B nga fillimi i viteve 1980 është akoma gjallë falë rregullores mbi nevojën për të prodhuar 200 njësi, por ka gjithnjë e më pak prej tyre.

Por Kimera është një histori krejtësisht e re, më saktësisht një vazhdim që i qëndron verbërisht origjinalit.

Kështu, të tillë do të prodhohen gjithsej 37 kopje, dhe çmimi është 480,000 euro dhe informacioni i fundit thotë se 20 kopje tanimë janë gati.

Related posts

Cilat janë vendet evropiane me rrugët më të mira?

D V

Këto janë veturat më të njohura në TikTok

D V

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com