Agjencia Zhurnal.mk

Kështu duket Yllka Berisha “Miss Kosova 2007”, tani nënë e tre fëmijëve

Ndoshta shumë prej jush edhe mund ta keni harruar atë dhe emrin e saj, por pavarësisht kësaj e vërteta është se Yllka Berisha në vitin 2007, fitoi kurorën e më të bukurës së Kosovës.

Në spektaklin “Miss Kosova”, të organizuar nga Angesa Vuthaj, Yllka triumofoi mes shumë konkurrentesh që e pretendonin kurorën e missit, shkruan “Kosovarja”. E ardhur nga Suedia, ajo bëri diferencen, duke shkëlqyer në skenën e madhe të një orej edicioneve më të bukura të “Miss Kosova”. Pas fitores, ajo e përfaqësoj Kosovën në “Miss Earth”.

Sot, Yllka jeton në Gjilan bashkë me të shoqin dhe tre fëmijët e tyre, plotësisht larg botës së spektaklit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...