Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Këta janë dy ish-ministrat e Nismës që nuk u certifikuan nga KQZ-ja

Nga 110 kandidatët për deputetë të Nismës Socialdemokrate të cilët përfshihen në listën zgjedhore të kësaj partie, 12 prej tyre nuk janë certifikuar nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve.

Kështu, ata nuk do të kenë mundësi të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Gazeta Sinjali merr vesh se në mesin e tyre bëjnë pjesë Endrit Shala, Vesel Krasniqi dhe Besnik Berisha.

Postime të ngjashme

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

S.B.

​Hoti premton pagesë shtesë për zyrtarët e Shërbimit Korrektues, pezullohet protesta

S.B.

Lajçak: Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij, deklaratat s’duhet t’i dramatizohen

S.B.

​Vijon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

S.B.

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, kryetari i Sindikatës së Punëtorëve: Jemi duke pritur pagën e janarit

S.B.

Rritja e rasteve me koronavirus, Komuna e Gjilanit ka një apel për qytetarët e saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...