Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Këto janë 30 lojërat që do të vijnë me Xbox Series X

Zhurnal Ads

Microsoft ka publikuar një listë të lojërave që janë optimizuar për t’u lansuar për Xbox Series X dhe Series S.

Zakonisht vetëm një pjesë e vogël e lojërave janë në dispozicion kur lëshohet një tastierë e re.

Por është ndryshe me Xbox Series X dhe Series S: Do të ketë 30 lojëra nga 10 nëntori, transmeton Telegrafi.

Kjo është e mundur sepse arkitektura e Xbox One e mëparshme dhe e konsolave ​​të reja të Serisë Xbox është shumë e ngjashme.

Prandaj, lojërat nuk janë vetëm lojëra të reja, por kryesisht lojëra që janë lëshuar tashmë dhe që janë optimizuar për pajisjen e re.

Njëzet nga këto lojëra mbështesin Smart Delievery.

Nëse këto lojëra janë blerë tashmë për Xbox One, mund të shkarkoni versionin e optimizuar në Xbox Series X pa qenë nevoja t’i blini përsëri.

Këtu janë 30 lojërat e fillimit të disponueshme nga lëshimi i konzollës më 10 nëntor:

• Assassin’s Creed Valhalla (Smart Delivery)
• Borderlands 3 (Smart Delivery)
• Bright Memory 1.0
• Cuisine Royale (Smart Delivery)
• Dead by Daylight (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Devil May Cry 5: Special Edition
• DIRT 5 (Smart Delivery)
• Enlisted
• Evergate
• The Falconeer (Smart Delivery)
• Fortnite
• Forza Horizon 4 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Gears 5 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Gears Tactics (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Grounded (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• King Oddball (Smart Delivery)
• Maneater (Smart Delivery)
• Manifold Garden (Smart Delivery)
• NBA 2K21
• Observer: System Redux
• Ori and the Will of the Wisps (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Planet Coaster (Smart Delivery)
• Sea of Thieves (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Tetris Effect: Connected (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• The Touryst (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• War Thunder (Smart Delivery)
• Warhammer: Chaosbane Slayer Edition
• Watch Dogs: Legion (Smart Delivery)
• WRC 9 FIA World Rally Championship (Smart Delivery)
• Yakuza: Like a Dragon (Smart Delivery)
• Yes, Your Grace (Smart Delivery).

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pse ndalimi i WeChat është i keq për Apple dhe i mirë për Huawei?

admin

Instagram nxjerr aplikacionin që kopjon TikTok

admin

Ushtarët e së ardhmes: Shtetet e Bashkuara po punojnë për një sistem të leximit të mendjes

S.B.

Firefox përgatitet për një ridizajnim këtë vit

S.B.

Pse WhatsApp mund të ndryshojë përdorimin e internetit ose të bëhet dështimi më i madh i Facebook?

S.B.

Imazhet e Pixel Watch tregojnë orën e zgjuar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...