Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Këto janë çiftet çerekfinale të FA CUP

shtë hedhur shorti për çerekfinalen e FA Cup në Angli

Një ndër çiftet më interesante në këtë fazë është ndeshja në mes të Everton-Manchester Cityn.

Everton mbrëmë eliminoi me dramë pas vazhdimeve Tottenhamin me rezultat 5-4 derisa Manchester City eliminoi skuadrën e Championship Swansea.

Një ndeshje tjetër interesante është ajo në mes të Leicester City – Manchester United.

Dy çiftet tjera çerekfinale janë: AFC Bournemouth-Southampton. Bournemouth është befasia e këtij sezoni derisa Chelsea do të këtë punë me Sheffield United.

Postime të ngjashme

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

D V

“Nga hero në zero”, kështu vlerësohet paraqitja e Baillyt në eliminimin e Bregut të Fildishtë nga Spanja nga Lojërat Olimpike

D V

Faqja e UEFA-s reklamon ‘Arenën Kombëtare’, pyet tifozët nëse e din ku gjendet ky stadium që do ta organizojë finalen e Ligës së Konferencës

D V

Depay shënon supergol ndaj Stuttgartit

D V

Arbër Zeneli i pafat, këput përsëri ligamentet dhe pritet të mungojë shumë gjatë

D V

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...