Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Këto janë shtetet ku trafikohen fëmijët shqiptarë, Anglia destinacioni kryesor

Nëse vitet e para Greqia dhe Italia kanë qënë destinacionet se ku trafikoheshin fëmijët shqiptarë, tani harta është pasuruar.

Anglia dhe Gjermania janë kthyer në dy vendet kryesore për trafikim e fëmijëve shqiptar.

“Anglia është një destinacion ose është kthyer tani në një destiancion sa i përket trafikimit të fëmijëve. Gjithashtu Gjermania është kthyer në një destinacion, kryesisht edhe Holanda. Kemi një rënie të trafikimit të fëmijëve drejt Greqisë dhe Italisë. Dhe një shtim të trafikimit të fëmijëve drejt Holandës, Gjermanisë dhe Mbretërisë së Bashkuar. Anglia mbetet destinacioni kryesor për shkak edhe të emigracionit që po bëhet nga shqiptarët,” shprehet Mirgit Vata.

Ky dokumentar është një apel i fortë për çdo prind, që të monitorojnë çdo moment fëmijët e tyre, pasi jetojmë në një kohë, ku hakmarrja dhe peversiteti nuk kursen asnjë moshë.

Postime të ngjashme

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

Senatori amerikan nderon imamin shqiptar në Nju Jork

T E

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

Kush është studentja 22 -vjeçare që vdiq nga Covid 19

T E

Di Maio: Vendet skeptike të hedhin poshtë paragjykimet, duhet të nisë procesi i zgjerimit me Ballkanin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...