Agjencia Zhurnal.mk

Këto janë vendet që kanë dështuar më së shumti në Eurovision

Eurovisioni është festival i këngës në të cilin marrin pjesë vendet e Evropës dhe jo vetëm.

Norvegjia cilësohet si vendi i cili më së shpeshti ka dalë në vendin e fundit, që nga viti 1956, kur edhe ishte bërë pjesë e garës, raporton Euronews, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë që vendet skandinave kanë ndryshuar shumë, dhe shpesh herë e kanë fituar garën, kësaj here një tjetër vend verior ka dalë i fundit në listë. Bëhet fjalë për Finlandën e cila e morri vendin e fundit, dhe e ka vendin e dytë sa i përket dështimeve më të mëdha.

Belgjika e zë vendin e tretë sa i përket numrit të dështimeve.

Austria dhe Gjermania të dyja kanë dalë të fundit me nga 7 herë.

Më pas Spanja dhe Zvicra janë në garë, edhe pse gara në këtë rast nuk është pozitive. Të dyja kët vende, kanë dalë 5 herë në vendin e fundit.

Më pas Portugalia dhe Danimarka, nga 4 herë kanë mbetur në vendin e fundit. /GazetaExpress/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...