Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Këto janë veturat që garojnë për titullin ‘Vetura Evropiane e Vitit’

Makina Evropiane e Vitit do të jetë një nga 29 veturat e përmendura më poshtë.

Interesante, lista alfabetike fillon dhe mbaron me Volkswagen Group, kështu që fillon me Audi A3 dhe përfundon me VW Golf, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, ka një numër risish më interesante në mes, duke përfshirë Land Rover Defender të ri që mbërriti pas shtatë dekadave të gjeneratës së parë.

Deri në katër Mercedes janë në listë, tre SUV dhe një dhe e vetmja S-Class, ndërsa ngjyrat e veturave elektrike mbrohen nga një numër makinash interesante përfshirë VW ID.3 të kudondodhur.

Para vetë listës, ne theksojmë se statusi i nominimit mund të fitohet vetëm nga modele që janë në shitje ose do të shfaqen në pesë tregje evropiane deri në fund të këtij viti.

Një listë e shkurtër e shtatë finalistëve që hyjnë në përzgjedhjen përfundimtare do të shpallet më 8 janar, ndërsa fituesi do të shpallet në 1 mars.

Postime të ngjashme

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

Toyota Yaris është Makina Evropiane e Vitit 2020

S.B.

Këto janë veturat që zakonisht u ulët kilometrazhi

S.B.

Toyota Yaris, vetura e vitit 2021 në Evropë

S.B.

Volvo e përkushtuar vetëm në veturat elektrike

S.B.

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...