Këto shenja të horoskopit do kenë një tetor të vështirë për sa i përket parave dhe punës

Shumë prej nesh kanë vënë re se diçka nuk është në rregull ditët e fundit. Ndihemi më nervozë, flemë më keq dhe shpesh jemi vonë.

 

Sidoqoftë, jo të gjithë e dinë që këto bezdi të vogla mund të shpjegohen përmes astrologjisë. Në fakt, po ndodh një tranzit që mund të jetë problematik, veçanërisht për disa persona. Në të vërtetë, disa shenja të zodiakut do të kenë një tetor të vështirë për sa i përket parave dhe punës sipas horoskopit. Le të shohim së bashku nëse biem në këtë kategori fatkeqe.

Efektet e bezdisshme të Mërkurit retrograd në të gjithë shenjat e zodiakut

Ne të gjithë kemi pësuar një efekt astral shumë të veçantë për disa ditë, domethënë atë të Mërkurit retrograd në vend për disa ditë deri në fund të muajit tjetër. Prandaj planeti i komunikimit dhe gjallërisë intelektuale bie në radhët e tij, duke braktisur lëvizjen direkte. Kjo rezulton në vonesa dhe komplikime që kanë një ndikim të përgjithshëm.

Nuk është vetëm një periudhë negative: të gjitha shenjat e zodiakut duhet të përfitojnë nga kjo mundësi e çmuar për të rimenduar disa dinamika të jetës së tyre. Sidoqoftë, disa do ta përjetojnë më keq se të tjerët.

Në frontin e punës, më të paprivilegjuarit janë Luani, Virgjëresha dhe Akrepi.

I pari, në fakt, e gjen veten pak të vështirë në punën e tij dhe lufton shumë për të përmbushur veten ashtu siç mendon se e meriton. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë të përfitoni nga këto ditë për të krijuar mundësinë e duhur për të kërkuar një rritje ose ngritje në detyrë. Deri në fillim të nëntorit, megjithatë, ne ju rekomandojmë që të qëndroni të qetë dhe të mos “ulërini”, por të përqendroheni vetëm në përmirësimin e performancës tuaj.

Virgjëresha, nga ana tjetër, e përpiktë siç është nga natyra, rrallë ka vështirësi në performancën e saj. Në të vërtetë, ndonjëherë ai gjithashtu merr përsipër punën e të tjerëve pa bërë ndonjë fitim.

Dhe në fund, Akrepi. Akrepi është një individ tepër i ndjeshëm në nivel psikologjik dhe kjo shpesh shkon në dëm të tij. Në fakt, me mendjen e tij ai është akoma i ankoruar ndaj zhgënjimeve të caktuara, ose poshtërimeve më të këqija, të pësuara në vite të situatave profesionale. Ky qëndrim është kundërproduktiv dhe mund ta bëjë atë të humbasë mundësitë e mira. Prandaj ne rekomandojmë një kohë të lirë për t’i mbajtur këto mendime larg.

Related posts

Dy shenjat e horoskopit me fat për sot

D V

Horoskopi i fundjavës nga Meri Shehu: Ja shenjat që duhet të kenë kujdes

D V

Këto tri shenja të zodiakut presin kthimin e dashurisë së vjetër deri në fund të vitit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More