Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

KFOS-i ia dhuron MSH-së 100 mijë teste molekulare

Fondacioni Kosovar për Shoqëri të Hapur (KFOS) ka dhuruar donacion 100 mijë teste molekulare dhe pajisje tjera për Ministrinë e Shëndetësisë.

E këtë donacion e ka mirëpritur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha tha se me këtë donacion që ka vlerë 1.5 milion dollarësh rritet fuqia testuese.

Ai tha se ky donacion na gëzon të gjithëve, sepse ndikon në mobilizim për fazat e mëtutjeshme.

Ndonëse tha se situata pandemike është e qetë, kujdesi nuk duhet të mungojë.

Kurse drejtori ekzekutiv i KFOS-it, Luan Shllaku, tha se këtë vit është shtuar në agjendën e tyre ndihma për institucionet e Kosovës.

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...