Khabib Nurmagomedov dha një përgjigje befasuese kur Sir Alex Ferguson i ofroi një pije pas humbjes së Unitedit nga Evertoni

Khabib Nurmagomedov zbuloi përgjigjen e tij qesharake kur Sir Alex Ferguson pyeti nëse donte një pije pas barazimit të Manchester United me Evertonin.

U fol shumë për fanellën me numrin shtatë të Unitedit të shtunën, dhe për një herë nuk ishte e gjitha për Cristiano Ronaldon, megjithëse ende ishte shumë.

Khabib ishte një mysafir surprizë në Old Trafford për ndeshjen e Ligës Premier me Evertonin, dhe përpara fillimit ai pozoi me fanellën me numrin shtatë në stadium.

Nëse dagestanezi do të mbështeste ekipin vendas, atëherë ai nuk do të gëzonte atë që po shikonte, veçanërisht kur Andros Toënsend kopjoi festimin e Cristiano Ronaldos pasi shënoi golin e barazimit të Toffees.

Ish-kampionit të UFC -së iu ofrua një pije nga Fergie, dhe dha një përgjigje gazmore që e la legjendën e United të tërhiqte ofertën e tij.

Duke shpjeguar pse ai nuk pi, Khabib tha: “Pirja nuk është e mirë për mua, sepse nëse e pi atëherë do t’u shkatërroj të gjithë ju”.

33-vjeçari nuk ishte mysafiri i vetëm në Old Trafford të shtunën pasdite, me Usain Bolt dhe Patrice Evra gjithashtu të fotografuar së bashku me njeriun që e mbylli karrierën si i pamposhtur në MMA.

Khabib dihet se e do futbollin dhe ka njohuri të jashtëzakonshme për lojën.

Related posts

Arijanet Muric drejt huazimit në Superligën e Turqisë

D V

Seria A starton në fundjavë: Juventus, Inter, Milani shihen si pretendentët kryesorë për Scudetto – por Roma, Atalanta, Napoli dhe Lazio janë aty

D V

Të varur në fushë nga futbollistët shqiptarë, klubi turk shkruan në gjuhen shqipe në faqen zyrtare

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More