Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet burg për rastin “Reket”. Ende nuk dihet se kur dhe në cilin burg duhet të paraqitet Milevski, pasi Gjykata Penale pret që urdhri t`i dorëzohet vetë Milevskit dhe avokatit të tij.

Në bazë të Ligjit për Ekzekutimin e Sanksioneve, Kiçeec ka të drejtë të shtyj vuajtjen e dënimit. Ai u dënua me tre vjet burg, pasi u deklarua fajtor si i akuzuar i tretë në rastin “Reket”. Përveç tij, për zhvatje të rreth një milion eurove, në rastin “Reket”, të dënuar janë edhe Bojan Jovanovski – Boki 13, si dhe ish-shefja e Prokurorisë Speciale Katica Janeva.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

KSI rekomandon izolim 14 ditor për qytetarët që vijnë nga Britania e Madhe

E.E.

Gjatë procesit të regjistrimit VMRO kërkon shenjat e gishtave si dëshmi, ky propozim do të shqyrtohet nga Qeveria

T E

Shakiri: Video e rrahjes u shfaq në rrjetet sociale tre ditë pas incidentit

T E

Kontrollet e shtuara të trafikut japin rezultate, ulet numri i aksidenteve

E.E.

Georgievski: Njerëzit janë shokuar nga Zaev sepse nuk e dinë të kaluarën

E.E.

Ambasadori bullgar viziton komunën e Studeniçanit

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...