Maqedoni

Kiçeec më 12 tetor duhet të shkoj në burg

Zhurnal Ads

Shkup, 23 shtator, zhurnal.mk – Zoran Milevski-Kiçeec më 12 tetor duhet të paraqitet në burgun e Shutkës. Ai duhet të vuaj dënimin prej 3 viteve burg të shqiptuara për rastin “reket”. Tani për tani nuk ka informata nëse ai do të kërkoj shtyrje të vuajtjes së dënimit.

Kiçeec u gjykua në rastin “Reket” pasi pranoi fajin për zhvatjen e mbi një milion euro nga biznesmeni Orce Kamçev. Përveç Kiçeecit në këtë rast janë dënuar edhe Bojan Jovanovski-Boki13 me 9 vite burg dhe ish shefja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva e cila u dënua me 7 vite burg.

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE: Filipçe dhe Zaev janë rreziku numër një për shëndetin e qytetarëve

XH,I

Besimi: Do të monitorojmë realizimin e shpenzimeve kapitale

T E

Gostivar, arrestohet burri që ditë më parë vrau bashkëshorten e tij me sopat

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...