Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kiceec më 26 tetor futet në burgun e Strugës, kërkesën e bëri mos të vuajë dënimin në ‘Shuto Orizare’

Shkup, 15 tetor – Zoran Milevski Kicheec duhet të paraqitet në burgun në Strugë më 26 tetor, ku duhet të vuajë dënimin e tij me burg, në të cilin u dënua në çështjen “Reket”, konfirmoi kryetari i gjykatës në Ohër, Vasil Batkoski.

Ai sqaron se Milevski nuk kërkoi shtyrje klasike të ekzekutimit të dënimit, por paraqiti kërkesën për shkak të paaftësisë së Gjykatës Penale në Shkup, për shkak të ndryshimit të adresës së vendbanimit në Ohër.

Çështja mbërriti dje në Gjykatën Penale. Akti i referimit është lëshuar për 26 tetor, për burgun në Strugë, sepse burgu në Ohër është për të mitur dhe ka një njësi paraburgimi, tha Batkoski.

Në vend të burgut të Shkupit, Kicheec tani do të vuajë dënimin e tij në repartin gjysmë të hapur në Strugë. Ai u dënua me tre vjet burg, por i kanë mbetur më pak se dy vjet për të vuajtur, pasi ai gjithashtu llogarit kohën që kaloi në paraburgim.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...