Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kim Jong Un: SHBA armiku ynë më i madh

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka kërkuar për armë bërthamore më të avancuara duke shtuar se “Shtetet e Bashkuara janë armiku ynë më i madh” gjatë një dalje në televizionin publik të vendit, vetëm disa ditë përpara marrjes së detyrës së presidentit të zgjedhur, Joe Biden.

Politikat armiqësore të Uashingtonit nuk do të ndryshonin pavarësisht se kush merr kryesinë e Shtëpisë së Bardhë, por heqja dorë prej tyre do të ishte thelbësore për të ndryshuar marrëdhëniet tona, u shpreh Kim.

“Aktivitetet tona të politikës së jashtme duhet të fokusohen drejt nënshtrimit të SHBA, armikut tonë më të madh, dhe pengesa jonë e vetme ndaj zhvillimeve inovative”, shtoi Kim.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...