Kim Jong-Un shihet duke ecur në tapetin e kuq me sandale – analisti spekulon se çfarë do të thotë kjo

Kim Jong-Un tërhoqi edhe një herë vëmendjen e vëzhguesve ndërkombëtarë gjatë një fjalimi që shënoi themelimin e partisë qeverisëse të Koresë së Veriut të dielën.

Por kësaj radhe nuk bëhet fjalë për ndonjë fjalim të tij, por për zgjedhjen e këpucëve, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Siç vënë në pah mediat, Kim doli mbi tapetin e kuq të një salle, i veshur me sandale të zeza me shkëlqim mbi çorape të zeza, për të plotësuar kostumin e tij të errët, kravatë dhe syze me gjysmë buzë, sipas videos të transmetuar nga media shtetërore të hënën.

Dhe Colin Zwirko, korrespondent i lartë analitik për NK News me qendër në Seul, vuri re sandalet, por tha se ishte e paqartë pse Kim vendosi të vishte sandalet, apo nëse i kishte veshur më parë.

Cilado qoftë arsyeja, Kim duket se po ndërmerr hapa kohët e fundit për të mbrojtur shëndetin dhe komoditetin e tij, tha ai, përcjell Telegrafi.

Related posts

Talibanët i largojnë gratë nga kamerat televizive

D V

Arrihet në parim marrëveshja: SPD, Gjelbrit dhe Liberalët do ta formojnë qeverinë e re të Gjermanisë

D V

Gjenerali amerikan, Miley: Kemi humbur 242 ushtarë gjatë misionit në Afganistan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More