Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Kim Kardashian kujton babanë e saj të ndjerë: Si sot 17 vjet më parë, ai u largua drejt parajsës

Kim Kardashian me dashuri i bëri një dedikim babait të saj të ndjerë, Robert Kardashian, me dy imazhe kthyese dhe një shënim të përzemërt në 17 vjetorin e vdekjes së tij.

Në kujtim të avokatit të famshëm, i cili ndërroi jetë pas një beteje me kancerin e ezofagut në vitin 2003 në moshën 59 vjeçare, Kim e kujtoi trashëgiminë dhe jetën e tij, shkruan DailyMail.

“Në një ditë si kjo babai im shkoi në parajsë 17 vjet më parë”, shkroi 39-vjeçarja në mbishkrimin e një fotografie bardhë e zi, ku shihej pranë babait të saj.

Ajo vazhdoi: “Unë me të vërtetë nuk mund të besoj se ka kaluar kaq shumë kohë. Me mungon shume babi. Unë mund të përdorja vërtet një shok studimi të shkollës juridike”, shkroi ajo referuar faktit se pas kaq vitesh po ndjek studimet për juridik.

Për më tepër, ajo ndau një çast të ndritshëm në një mbrëmje me Robertin dhe motrat, Khloé dhe Kourtney, të cilat duket se po mbanin në dorë një gotë verë të bardhë.

Në imazh, vëllezërit e motrat e famshëm, të cilët dukeshin përkatësisht rreth 16 deri në 21 vjeç në atë kohë, kishin krahët të mbështjellë me njëri-tjetrin dhe buzëqeshje sportive.

Sipërmarrësja e produkteve ‘KKW’ ka punuar për të ndjekur hapat e babait të saj vitet e fundit, pasi ajo vazhdon të studiojë sistemin ligjor për t’u bërë një avokate e drejtësisë penale.

Në mars, ajo foli për mënyrën se si bërja nënë e nxiti atë të fillonte një praktikë katër-vjeçare me një firmë ligjore në San Francisco në vitin 2018.

Duke folur për Revistën ‘Grazia’, bukuroshja, e cila kalon pak më shumë se një vit në një kurs katër vjeçar të drejtësisë, tha: “Të bëhesha nënë vërtet më ka hapur zemrën dhe kjo më ka ndryshuar”.

“Nuk e di nëse ky udhëtim do të kishte ndodhur për mua para se të isha nënë. Unë do të bëj atë që mundem për të ndihmuar të vazhdoj të bërtas historitë e këtyre njerëzve që kam takuar”, tha ajo.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” tha se ishte ‘krenare’ që mund të bëhej shembull për fëmijët e saj përmes punës së saj.

Babai i saj, i cili ishte një avokat, vdiq nga kanceri i ezofagut vetëm dy muaj pasi u diagnostikua.

Ai ishte i martuar me Kris Jenner nga viti 1978 deri në vitin 1991, kur ata shumë publikisht kaluan një divorc të çrregullt.

Ndërsa Robert ishte martuar me dy gra të tjera gjatë jetës së tij (Jan Ashley nga viti 1998 në vitin 1999 dhe Ellen Pierson në vitin 2003), ai kishte fëmijë vetëm me Kris.

Postime të ngjashme

U përfol se dhuratën romantike buzë detit ia bëri Capital T, reagon Adrola Dushi

Dafina Vidishiqi

Ramë Lahaj vazhdon performancat nëpër vende të ndryshme, kësaj radhe ngjitet në skenën e ‘Royal Opera House’ në Londër

Dafina Vidishiqi

Butrint Imeri publikon këngën “Dujëm”

Dafina Vidishiqi

Dafina dhe Dj Geek më të lumtur se asnjëherë më parë

Dafina Vidishiqi

Samanta me vallëzim provokues në videoklipin e ri

Dafina Vidishiqi

Luana Vjollca i ngacmon ndjekësit i fton të luajnë “Golf”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...