Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kim letër partive politike: Kontrolloni kandidatët për deputetë, mbani përgjegjësi

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, i ka kërkuar sërish krerëve të partive politike në Shqipëri, që të ‘vettojnë’ dhe të mbajnë përgjegjësi për kandidatët për deputetë që do të dalin vitin e ardhshmën në zgjedhjet parlamentare.

‘Ju jeni përgjegjës për kandidatët e ardhshëm. Inkurajojmë gjithë partitë të kontrollojnë kandidatët dhe të kandidojnë vetëm ata që respektojnë votuesit shqiptarë. SHBA do të vijojë që të luftojë korrupsionin dhe do të qëndrojmë krah atyre zyrtarëve që e luftojnë.’-thuhet në letrën që Kim i dërgon krerëve të partive politike.

Postime të ngjashme

Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë

S.B.

“Cënim skandaloz, krijon terren për …”, Presidenca letër SPAK: Të hetohet mbi keqpërdorimin e të dhënave personale dhe të bazës së të dhënave shtetërore nga PS

S.B.

Rama thirrje emigrantëve: Kush investon në agro-turizëm, i japim grant 5 mijë euro

S.B.

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

S.B.

Nxjerrja e të dhënave të votuesve nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

S.B.

Kreu i KMSH urim për muajin e Ramazanit: Të jemi më solidarë me familjet në nevojë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...